РЕЦЕПТИ ЗА ПОДГОТОВКА НА (Paperback)

РЕЦЕПТИ ЗА ПОДГОТОВКА НА By Люся К&#10 Cover Image
$49.97
Available to SHIP now; STORE PICKUP in 7-10 days
This book cannot be returned. PRINT-ON-DEMAND; printing may add 2-4 business days.

Description


Добредојдовте во РЕЦЕПТИ ЗА ПОДГОТОВКА НА КОМПЛЕТ ЗА ОБРОЦИ, каде што ќе ја откриете радоста на готвењето со свежи состојки и вкусни рецепти . Со преку 100 рецепти, овој готвач ќе ве однесе на кулинарско патување низ светот и ќе ви покаже како да приготвите оброци со квалитет на ресторан во удобноста на вашиот дом.


Секој рецепт е придружен со фотографија во целосна боја, за да можете точно да видите како треба да изгледа вашето јадење. Исто така, ќе најдете детални инструкции за тоа како да го подготвите и готвите секој рецепт, како и совети за избор на вистинските состојки и техники за готвење за да го искористите најдоброто од вашите оброци.


Од класична храна за удобност и омилени семејни јадења до креативни вегетаријански јадења и елегантни вечери, оваа готвачка има по нешто за секого. Ќе најдете рецепти за сите прилики, од брзи и лесни вечери за една недела до специјални оброци за празници и прослави.

, можете да верувате дека секој рецепт е тестиран и усовршен од стручни готвачи за да се осигура дека е лесен за следење и дава вкусни резултати секој пат.

Без разлика дали сте искусен готвач или штотуку почнувате, РЕЦЕПТИ ЗА ПОДГОТОВКА НА КОМПЛЕТ ЗА ОБРОЦИ е вашиот водич за правење вкусни и задоволувачки оброци со свежи состојки и стручни упатства.Product Details
ISBN: 9781783578306
ISBN-10: 1783578300
Publisher: Not Avail
Publication Date: April 4th, 2023
Pages: 344
Language: Macedonian