Уметноста на стек (Paperback)

Уметноста на стек By Јавор&#108 Cover Image
$52.47
Ask a Bookseller about this title

Description


Уживајте во вкусот на сочните, нежни стекови со нашиот врвен водич за готвење совршени парчиња секој пат.
Нашиот готвач содржи 100 вкусни рецепти за бифтек што ќе ги натераат вашите вкусови да пеат. Од класичен филе до декадентен филе мињон, ве опфативме со рецепти за секоја пригода, сезона и вкус. Нашите рецепти кои се лесни за следење се придружени со неверојатни фотографии во боја кои ќе ви ја насолзат устата. Ние нудиме совети и трикови за избор на правилни парчиња месо, зачини, маринирање и техники за готвење за да се постигне совршено пржење и топење во устата. Без разлика дали го претпочитате вашиот редок, среден или добро подготвен стек, нашиот готвач има по нешто за секого.
Импресионирајте ги вашите гости на следната скара или специјална пригода во дворот со едно од нашите јадења со бифтек што ќе ве интересира


Product Details
ISBN: 9781783577750
ISBN-10: 1783577754
Publisher: Not Avail
Publication Date: April 11th, 2023
Pages: 310
Language: Macedonian